Vandaag werd de allereerste les van Cruise2Reduce gegeven op basisschool Montessori IKC De Groene Ring in Duiven. Leerlingen van groep 5-6 en 7-8 verdiepten zich in het thema afval en recycling. Educatie medewerker Maud van Circulus, de nieuwe afvalinzamelaar in de gemeente Duiven, liet de kinderen zien hoeveel afval er onnodig in de natuur terechtkomt en hoe zij kunnen helpen de afvalberg te verkleinen. Met de Cruise2Reduce bus reist ze langs scholen om leerlingen te leren over afval vermindering en duurzaamheid. Aan de hand van de termen reduce (afval verminderen), re-use (producten en materialen hergebruiken) en recycle (grondstoffen hergebruiken voor iets nieuws) nam ze de leerlingen mee in haar verhaal.
De kinderen waren verrast toen ze leerden dat slechts 8% van al het plastic wereldwijd wordt gerecycled. Ze mochten zelf buiten bij de bus plastic sorteren in de juiste bak en ontdekten zo hoe belangrijk het is om afval goed te sorteren. Juf Maud liet ze achterin de bus de speelgoedfabriek zien. Daar wordt gerecycled plastic omgevormd tot iets nieuws.
Wethouder Duurzaamheid Joyce Zwaga-Komen was aanwezig bij de tweede les voor groep 7-8 en was onder de indruk van de enthousiaste reacties van de leerlingen en leraren. “Jong geleerd is oud gedaan. Deze lessen dragen enorm bij aan de bewustwording van het zwerfafval probleem.” De kinderen gingen met nieuwe inzichten naar huis en gaven de les van juf Maud een dikke 10. Het was een geslaagde en leerzame dag in Duiven.